Vážení přátelé,
vítáme Vás na stránkách RAKETOMODELÁŘSKÉHO KLUBU KRUPKA r.č. 37, jehož členové se převážně zabývají raketovými modely.

MS 2016 na Ukrajině se zúčastnilo 9 členů z RMK Krupka. Seniorští reprezentanti Bedřich a Marek Pavkovi, Pavel Broný a Zdeněk Kolář, juniorští reprezentanti Viktorie Tržilová, Tomáš Podaný a Lukáš Pidrmann, vedoucí týmu Věra Pavková a pomocník Klára Dušková. Celkem reprezentovalo ČR 7 seniorů a 5 juniorů + 3 pomocníci a vedoucí týmu. Na Ukrajinu odcestovalo celkem 16 osob. Pro Českou republiku získali čeští reprezentanti 7 medailí - 3 tituly Mistrů světa, 1x stříbro a 3x bronz, na 6 medailích se podíleli závodníci z Krupky.


MS 2016 se zúčastnilo 19 států z celého světa a konkurence byla opravdu veliká, proto máme z medailí velkou radost. Bohužel i trochu smůly, neboť k 7 medailím máme i 4 x čtvrté velmi nepopulární místo. Být čtvrtý na světě není špatné, ale medaile je medaile! Bedřich Pavka se v kategorii S3A dostal i do rozletu, když po třech kolech měl 3x maximum, ale v rozletu se mu neotevřel úplně padák a skončil osmý.
V jednotlivcích máme 3 medaile, zlatou medaili a titul Mistra světa v seniorech v kategorii S7 získal Jan Šebesta z MK Šenov, bronzovou medaili v juniorech v kategorii S3A ( raketa padák) Viktorie Tržilová a v S5B ( maketa výška) Tomáš Podaný .
V týmech vybojovali junioři v S7 (velké makety) bronzovou medaili ve složení Viktorie Tržilová, Tomáš Podaný a Lukáš Pidrmann, senioři ve složení Zdeněk Kolář, Jan Šebesta a Jaromír Chalupa( oba MK Šenov) v S6A získali stříbro a titul Mistrů světa v kategorii S3A junioři( raketa padák) získali Lukáš Pidrmann, Viktorie Tržilová a Marian Mendrok ( RCSO Český Těšín) a titul Mistrů světa v kategorii S7 ( velké makety) získali Bedřich Pavka, Zdeněk Kolář a Jan Šebesta( MK Šenov).
Všem reprezentantům je potřeba poděkovat za kvalitní výsledky a vzornou reprezentaci ČR, ale i Ústeckého kraje a Krupky.
Pro RMK Krupka získalo v minulých šampionátech 9 českých reprezentantů titul Mistra světa - Bedřich Pavka, Marek Pavka, Martin Pavka, Zdeněk Kolář, Pavel Broný, Barbora Pakostová, Julius Beňák, František Kontra a Kateřina Vaníková. Po letošním MS na Ukrajině přibyli do klubu další dva mistři světa - junioři Viktorie Tržilová a Lukáš Pidrmann. Nyní jich je již jedenáct!!!