Do Českého Těšína přijeli závodníci a rozhodčí z Rumunska, Polska, Běloruska, Estonska, Velké Británie, Slovenska a samozřejmě z Čech ze 7 klubů: MK Mladá Boleslav, RMK Krupka, MK Šenov, RMK Letovice, MK Vyškov, Severka MK Modelpark Suché a pořádající RCSO Český Těšín. Z RMK Krupka startovali: Bedřich Pavka, Martin Pavka, Zdeněk Kolář, Pavel Broný, Alexandr Kozlov a Michaela Chalašová ( poprvé) a junioři Viktorie Tržilová,Pavlína Richterová, Ladislav Kůra, Jiří Chalaš, Michal OIsvald, Jakub Redlich, Marek Pospíšil, Alex Čejka. V e světovém poháru startují senioři a junioři spolu, v MČR se hodnotí senioři a junioři zvlášť. V pátek 15.9. v době příjezdu bylo ještě velmi pěkné počasí, ale již v sobotu 16.9. pršelo a byla zima. JURY rozhodla o změně programu, závody začaly kat. S6A raketa -streamer, pak se déšť zklidnil a byly pouze občasné přeháňky a S4A raketoplán a S9A vírník se dolétal dle propozic. V neděli 17.9. bylo počasí ještě horší, celou noc pršelo a ráno rovněž. Nejprve se dohodlo, že se létat nebude, pak se rozhodlo, že se létat bude s hodinovým zpožděním. Většina českých závodníků do závodů nenastoupila a odjela. Do kat. S7 ( po bodování byli na prvních dvou místech Zdeněk Kolář a Bedřich Pavka) nastoupilo pouze 6 závodníků a platný start měli jen 4. Protože pořád pršelo stále více , kat. S8E=P se nakonec stejně neodlétala. Je to velká škoda, ale počasí dodnes neporučíme.

Jak to dopadlo ve světovém poháru? Pro české závodníky velmi dobře!

V S6A získal 2. místo Bedřich Pavka.

V S4A zvítězil Zdeněk Kolář, 3. byl Jan Kucharzyk z RCSO Český Těšín.

V S9A vyhrál Jaroslav Chmelík před juniorem Václavem Krůtou, oba z MK Mladá Boleslav

V S7 , když hlavní favorité nestartovali, získal 3. místo Piotr Štirba z RCSO Český Těšín.

V seriálu MČR to dopadlo pro RMK Krupka velmi dobře:

V S6A vyhrál Bedřich Pavka před Pavlem Broným, třetí byl Jaromír Chalupa z MK Šenov. V juniorech zvítězila Viktorie Tržilová před Michalem Osvaldem, třetí byl Václav Krůta z MK Mladá Boleslav.

V S4A zvítězil Zdeněk Kolář, 2. byl Jan Kucharzyk z RCSO Český Těšín, 3. místo získal Bedřich Pavka. V juniorech vyhrál Václav Krůta z MK Mladá Boleslav, druhé místo získal Piotr Štirba z RCSO Český Těšín a třetí příčku vybojoval Marek Pospíšil.

V S9A vyhrál Jaroslav Chmelík z MK Mladá Boleslav, druhý byl Jaromír Chalupa z MK Šenov a třetí Alexandr Kozlov. V juniorech zvítězil Václav Krůta z MK Mladá Boleslav, druhé místo získala Viktorie Tržilová a třetí Ladislav Kůra. Celkem byli závodníci z RMK Krupka 10x na stupních vítězů – 5x junioři a 5x senioři.

Všem závodníků a pomocníkům děkujeme za vzornou reprezentaci, Městu Krupka, KnaufInsulation a KÚ Ústeckého kraje za finanční podporu!!!

 

Přílohy
Download this file (3.kolo_seril_MCR_Tesin.pdf)3.kolo seriálu Mistrovství ČR[ ]549 kB
Download this file (Milikov.2017.SP.vysledky.pdf)výsledky[ ]540 kB