V listopadu 2018 se již tradičně rozloučili v RMK Krupka všichni čeští raketomodeláři se sezónou 2018, přijeli přátelé z Německa i Slovenska. Juniorským mistrům světa byly předány poháry za vítězství v S3A, když pořadatel MS v Polsku žádné nedal. Vedoucí týmu Věra Pavková a trenér české reprezentace Bedřich Pavka poděkovali všem reprezentantům a pomocníkům za kvalitní práci na MS 2018 v Polsku a zároveň se po dvacetiletém působení u české reprezentace rozloučili. Manželům Pavkovým se dostalo od členů reprezentace poděkování a Petr Vysloužil připravil ohňostroj, který první část setkání uzavřel. Na závěrečném setkání se soutěží trochu jinak než na letišti. V klubu se hodnotily dobrůtky od dospělých i dětí.

RMK Krupka již tradičně zorganizoval v sobotu 3.11.2018 modelářskou SHOW na Srbickém pahorku, kam zavítalo na 40 modelářů se svými výtvory a mnoho dalších modelářů a diváků jen na tuto velmi zajímavou podívanou. Kromě účastníků z RMK Krupka přijali pozvání modeláři z Českého Těšína, ze Šenova u Ostravy, z Letovic, Vyškova, Bučovic, Brna, Jičína, Sobotky, Mladé Boleslavi, Prahy, Ústí nad Labem, ze Slovenska z Bardějova, Prešova a ze SRN z Chemnitz a Rossendorfu. Na modelářském nebi létaly velké rakety, radiem řízené raketoplány, ale i čarodějnice, hasicí přístroj, sněhulák, motýl, svíčka, Spange Bob,Mimoň, obrovský bonbon, koště, toaletní papír, muchomůrka, kadibudka a mnoho dalších věcí.

Na Srbickém pahorku bylo na 100 účastníků a všem se SHOW, která ukončila raketomodelářskou sezónu 2018, líbila.

Od října pravidelně každé úterý od 13.30 do 17.30 pracují děti v kroužku mládeže, kde připravovali na modelářskou SHOW své výtvory.

V září a v říjnu RMK Krupka uspořádal Modelářskou školičku pro 2 mateřské školy (Masarykovu a Zvoneček) a pro přípravku, Modelářskou školu pro žáky 2.-5. tříd z Masarykovy ZŠ a MŠ Krupka. Celkem 250 dětem, kterým se trochu jiné vyučování líbilo, se věnovali Věra a Bedřich Pavkovi.

V úterý 6.11.2018 se sešli děti se svými trenéry v raketomodelářském klubu, aby spravili všechny poškozené modely z modelářské SHOW. Podívejte se, jak pracovali!

V sobotu 30.6.2018 oslavoval raketomodelářský klub ( RMC Sachsen e.V.) 25.výročí svého založení v kosmickém centru Sigmunda Jähna v Chemnitz, kde má i svůj klub a na tuto oslavu pozval i členy z RMK Krupka, protože řadu let spolupracujeme. Přivezli jsme raketový šampus a hlavice na rakety, přívěšky jako rakety a české pivo. Vše 25x. Prohlídka kosmického centra byla pro nás rakeťáky zajímavá a společné posezení příjemné.

Děti, rodiče a vedoucí kroužku se rozloučili ve středu 27.6. v RMK Krupka přípitkem s úspěšným pololetím roku 2018 a popřáli si pěkné prázdniny.

RMK Krupka přeje všem dětem hezké prázdniny bez nehod a všem dospělým zaslouženou a krásnou dovolenou.

Reportáž o raketovém modelářství v Krupce v pořadu České televize Gejzír :

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10805121298-gejzir/218562235000017/video/625313