Poslední část seriálu MČR raketových modelářů seniorů a juniorů uspořádal RCSO Český Těšín na letišti v Milíkově v září. Počasí soutěžícím přálo a všechny kategorie se odlétaly dle plánu, tak JURY, jejíž předsedkyní byla Věra Pavková, nemusela řešit žádné problémy.

 

V sobotu se létala klasika – S3A raketa padák, S4A malý raketoplán,S6A raketa streamer. V neděli S9A raketa vírník a S8D junioři a S8Dp senioři. Z RMK Krupka startovali 4 senioři – Zdeněk Kolář, Pavel Broný, Bedřich a Martin Pavkovi, 7 juniorů – Viktorie Tržilová, Tomáš Podaný, Lukáš Pidrmann, Michal Osvald, Ladislav Kůra, Marek Pospíšil a Jiří Chalaš. Na pomoc jelo i 5 rodičů. Celkem na druhý konec ČR odcestovalo 17 členů RMK Krupka. Naši závodníci opět velmi dobře reprezentovali Krupku i Ústecký kraj, za jehož podpory mohli naši junioři na MČR startovat.

V sobotu v S3A junioři zvítězila Viktorie Tržilová, druhé místo patřilo Tomáši Podanému a třetí byl Václav Krůta z RMK Dalovice. V seniorech vyhrál Jan Šebesta z MK Šenov před Zdeňkem Kolářem a Pavlem Broným.

V S4A v juniorech patřilo vítězství Václavu Krůtovi z RMK Dalovice, druhý byl Marcin Štěrba z RCSO Český Těšín a třetí Tomáš Podaný. V seniorech byl nejlepší Jaromír Chalupa z MK Šenov, druhý Jaroslav Chmelík z RMK Dalovice a třetí Zdeněk Kolář.

V S6A v juniorech získal1.místo Lukáš Pidrmann, druhé Tomáš Podaný a třetí Michal Osvald. V seniorech zvítězil Pavel Broný, na druhém místě se umístil Zdeněk Kolář a na třetím Jan Šebesta z MK Šenov. V neděli v S9A byl mezi juniory nejlepší Václav Krůta z RMK Dalovice před Viktorií Tržilovou a Lukášem Pidrmannem. V seniorech patřilo 1. místo Zdeňku Kolářovi, druhou příčku vybojoval Bedřich Pavka a třetí byl Jaromír Chalupa z MK Šenov. V S8D junioři zvítězil Lukáš Pidrmann před Tomášem Podaným a Janem Bubou z RCSO Český Těšín. V seniorech v S8Dp zvítězil Zbyněk Krámek z RMK Dalovice před Jaromírem Chalupou z MK Šenov a Petrem Dubinou z MK Severka Modelpark Suché. O umístění na stupních vítězů v S8 připravil Martina Pavku zkrat v servu a následný pád kluzáku. Z druhého konce republiky opět přivezli reprezentanti RMK Krupka hodně dobrých umístění.