Aktuálně jste na novém webu.   Starý web je zde.

RMK KrupkaR M K   Krupka - Raketomodelářský klub Krupka

Karla Čapka 272, Krupka, PSČ 41742, Czech Republic

Světového poháru v Prievidzi na Slovensku 29.4.-1.5. 2016 se zúčastnili Bedřich Pavka a Pavel Broný, junioři Tomáš Podaný a Lukáš Pidrmann, v JURY pracovala Věra Pavková. Mezi juniory se umístil Tomáš Podaný na druhém místě v S6A raketa streamer a S9A raketa vírník, Lukáš Pidrmann byl v S6A v juniorech třetí. Tuto soutěž z grantu podpořil Ústecký kraj.

SP Prievidza

Daší víkend patřil Česko - německé spolupráci. Již 16 let spolupracuje náš RMK Krupka s německým MFC Rossendorf. V soutěži elekter na modelářském letišti, které patří našemu spřátelenému klubu, v juniorech zvítězil Tomáš Podaný, Lukáš Pidrmann byl čtvrtý. Mezi senioryobsadil Bedřich Pavka rovněž 4. místo a Pavel Broný byl šestý. Sobotní den jsme již tradičně ukončili společným posezením v klubu MFC Rossendorf při kávě, čaji a dortíku.

Rossendorf

V květnu proběhlo rovněž reprezentační soustředění juniorů. Raketové modelářství je velmi zajímavý sport, protože se v něm prolíná klid a soustředění při výrobě raket, mládež si vylepšuje jemnou motoriku, učí se trpělivosti a zručnosti, která jí chybí, a při závodech se naběhá i několik kilometrů, když musí raketu přinést pro další start.