Aktuálně jste na novém webu.   Starý web je zde.

RMK KrupkaR M K   Krupka - Raketomodelářský klub Krupka

Karla Čapka 272, Krupka, PSČ 41742, Czech Republic

O víkendu 11.-12.5.2019 zorganizoval RMK Krupka 2.kolo seriálu MČR pro seniory a juniory v kategoriích S6A raketa streamer, S8E-P rádiem řízený kluzák s přesností přistání s motorem 40Ns, S8D - P rádiem řízený kluzák s přesností přistání s motorem 20 Ns od jednoho výrobce.
Počasí moc nepřálo, bylo zataženo, velmi chladno a při posledním kole S6A již pršelo.

Po skončení S6A bylo soutěžní klání přerušeno na 2 hodiny kvůli silnému dešti, ale nakonec se kategorie S8E-P dolétala. Kat. S8D - P se již létala za bezvětří a v relativním teple.
Na kat. S8 přijali pozvání i přátelé ze Švýcarska, kteří se zapojili do obou soutěží S8E a S8D, pak se zapojili i do diskuze k pravidlům nové kategorie S8D - P, na níž se shodli s našimi závodníky, že ideální je létat se stejnými motory 20Ns od stejného výrobce a aby měli junioři a senioři stejné modely a pravidla.Nová kategorie S8D-P se všem líbila a byli s ní závodníci spokojeni.
Jak vše dopadlo?
V S6A junioři zvítězil Karel Strnad, druhý byl Daniel Pavka (oba RMK Krupka), třetí Jan Stopa (RCSO Český Těšín),mezi seniory vyhrál Milan Kučka (RMK Letovice), 2. příčku vybojoval Pavel Broný a třetí Viktorie Tržilová (oba RMK Krupka).
V S8E-P zvítězil Jan Čerepjuk z Plzně závodící za MK Severka Modelpark Suché, druhé místo obsadil Artur Hunzicker ze Švýcarska a třetí byl Milan Kučka (RMK Letovice).
V S8D-P, kde po třech odlétaných kolech, jdou nejlepší do dvou semifinále a pak do finále, zvítězil Petr Dubina z MK Severka Modelpark Suché, druhou příčku vybojoval Bedřich Pavka z RMK Krupka a třetí Zbyněk Krámek z MK Mladá Boleslav.
Poděkování patří všem rozhodčím, časoměřičům a pomocníkům, bez kterých by se 2.kolo seriálu MČR neuskutečnilo.