Aktuálně jste na novém webu.   Starý web je zde.

RMK KrupkaR M K   Krupka - Raketomodelářský klub Krupka

Karla Čapka 272, Krupka, PSČ 41742, Czech Republic

Nejvýznamnější akcí v květnu byl světový pohár v Krupce.
RMK Krupka uspořádal 21. - 22. 5. 2016 na letišti Srbický pahorek tradiční světový pohár v raketovém modelářství, kterého se zúčastnili závodníci a rozhodčí ze Slovenska, Slovinska, Německa, Švýcarska, Lotyšska, Velké Británie a samozřejmě z České republiky. Do Krupky dorazili čeští závodníci a rozhodčí z RCSO Český Těšín, RMK Dalovice, MK Šenov, MK Hradec Králové, RMK Letovice, MK Severka Modelpark Suché a samozřejmě z RMK Krupka. V Krupce na světovém poháru se představilo několik mistrů světa a Evropy a také mladí juniorští závodníci z Čech i ze Slovenska. Světový pohár byl nejen pro ně přípravou pro MS, které se koná na konci srpna na Ukrajině.

SP se létá v 5 kategoriích. V sobotu se létaly klasické kategorie: S4A raketoplán - malé balsové letadlo, S6A raketa streamer a S9A raketa virník.V neděli rádiem řízené raketoplány a velké makety. V celkovém pořadí získala Česká republika 3 vítězství v S4A, v S7, v S9A, všechno RMK Krupka, jedno Švýcaři v S8E-p a jedno Slováci v S6A. V juniorech zvítězil pouze jednou závodník ze Slovenska, jinak 4 vítězství patří Česku, z toho 3x RMK Krupka( Tomáš Podaný v S7, Jiří Chalaš v S6A, Viktorie Tržilová v S4A)
Raketové modelářství je velmi zajímavý sport, protože se v něm prolíná klid a soustředění při výrobě raket, mládež si vylepšuje jemnou motoriku, učí se trpělivosti a zručnosti, která dnešní mládeži chybí, a při závodech se naběhá i několik kilometrů, když musí raketu přinést pro další start.